The Destiny
7 Person Hot Tub - 43 JETS
The Destiny is a harbinger of relaxation. With seven hydromassage seats facing each other, it’s the perfect setting for deep conversations. The two deep seats deliver Lumbar or Shoulder H.O.T. Zone relief. One mid-height therapy seat features a broad cluster of H.O.T. Zone jets to work all your back muscles. A Regal Whitewater-4 jet brings the total H.O.T. Zones to four. Plus, higher seats allow for everyone to find their comfort zone. Your Destiny awaits!
| Product Specifications | |
|---|---|
| Size | 85" x 85" x 36" |
| Capacity/Seating | 7 |
| Jets | 43 |
| Pumps | 2 pumps = 400 GPM |
| Electrical | 60Hz: 240V/30A/50A |
| Filtration | Dual Filtration |
| Water Capacity | 1173L |
| Weight Dry/Full | 700lbs / 3289lbs |
