The Vegas
6 Person Hot Tub - 40 JETS
The Vegas Hot Tub by Marquis features unique seating positions. It provides comfortable seating for six people. Featuring two deep therapy seats, two side seats, one mid-level seat, a bonus entry step, and a super-deep soak seat. Enjoy deep hydrotherapy as you submerge yourself in this hot tub.
Also, see our Vegas Elite for even more performance and therapy options.
| Product Specifications | |
|---|---|
| Size | 84" x 84" x 36" |
| Capacity/Seating | 6/6 |
| Jets | 40 |
| Pumps | 2 pumps = 320 GPM |
| Electrical | 60Hz: 240V/30A/50A |
| Filtration | 1 Filter |
| Water Capacity | 380 GAllons |
| Weight Dry/Full | 700/3873 lbs |
