The Hollywood Elite
6 Person Hot Tub - 41 JETS
The Hollywood Elite Hot Tub accommodates a party of six. The generous seating includes a laid back Lounge with jets from neck to legs, two deep therapy seats with full back therapy, two bucket seats and a high therapy seat. Plus a Whitewater-4 jet with zone control will rock your world! Add Twilight lighting, Motown audio with Bluetooth, and matching step and turn up the volume on your hot tub party!
| Product Specifications | |
|---|---|
| Size | 84" x 84" x 36" |
| Capacity/Seating | 6/6 |
| Jets | 41 |
| Pumps | 2 pumps = 320 GPM |
| Electrical | 60Hz: 240V/30A/50A |
| Filtration | 1 Filter |
| Water Capacity | 350 Gallons |
| Weight Dry/Full | 740/3659 lbs |
